אופניים חשמליות: הטרנד שכובש את עולם התחבורה

בשנים האחרונות, אפשר להבחין בהם יותר ויותר. על רקע הקושי באחזקת רכב כיום, התחבורה הציבורית הבעייתית בישראל והכבישים העמוסים, סביר שנוכחותם רק תגבר. אופניים חשמליות הפכו לאחד הלהיטים החמים בישראל בשנים האחרונות. אנחנו ננסה להבין מדוע.

מאפייני האופניים

מיותר להזכיר כי אופניים חשמליות כוללים בתוכם מנוע חשמלי. מה שברור הרבה פחות הוא היכולות שלהם: אם כן, נהיגה באופניים מסוג זה לא מצריכה רישיון, וכל אדם מעל גיל 14 יכול לעשות זאת למעשה- בכפוף לחבישת קסדה, כמובן. בהתאם לדגם הספציפי של האופניים, הרי שאפשר להגיע למהירויות מרשימות בהחלט (כ-25 קמ''ש), ולרכב שעות רבות בלי הפסקה.

אז למה לרכוש אופניים חשמליות?

אופניים חשמליות, אם כן, מהוים רכישה חד פעמית משתלמת ביותר. תמורת מחיר השווה לכל נפש, הם מונעים מאיתנו להוציא אלפי שקלים בחודש על תחזוקת הרכב, למשל. ההימנעות מהפקקים או מהצורך למצוא חנייה מרכזית גם היא בערים רבות בישראל, והאופניים מסייעים לכך. יתרון אחר של האופניים הוא שהם מאפשרים לנו לשמור על פעילות ספורטיבית, אשר חיונית מאד בעידן בו אורח החיים הפאסיבי משתלט על חיינו.

היבט נוסף, חשוב לא פחות, הוא שאופניים חשמליות פועלים גם בשירות הסביבה. הם מונעים את זיהום האוויר של המכוניות, ההרסני כל כך. מנוע חשמלי לאופניים, לעומת זאת, נחשב ל"נקי" הרבה יותר. כמו כן, לא נדרש למעשה לעשות כמעט דבר לצורך תחזוקה שלו בפרט, ושל האופניים בכלל.

כגודל האפשרויות, קושי הבחירה

כיום, יחד עם עליית האופניים החשמליות, ניתן למצוא מספר לא מבוטל של דגמים מסוג זה, כל אחד מהם בעל יתרונות משלו. דגמים מסוימים מיועדים למשפחה, ויאפשרו הרכבה נוחה של הילדים על גבם, נוחות מקסימלית ורמת בטיחות גבוהה. באותה מידה, קיימים בנמצא דגמי פנאי, לעומת דגמים מיוחדים לנסיעה בעיר, וכן לא מעט אופניים מתקפלות.

הדרך הפשוטה ביותר להתרשם מהאופניים האלה היא, פשוטו כמשמעו, להגיע למקום אשר מוכר אותם לראווה. בהתאם לתקציב המוקדש למשימה, למספר האנשים שמיועדים להשתמש בהם ולייעוד שלהם, יוענק בוודאי ייעוץ על הדגם המתאים ביותר. אולם אלה, במידה רבה, צרות "טובות": קשה מאד לטעות עם אופניים חשמליות

3 תגובות

מה חשוב ומה לא בבחירת אופניים חשמליים?

רבים מחפשים 48 וולט או אמפר גבוה. כאחד שרכב על כל האופניים החשמליות בארץ כמעט, אני יכול להגיד לכם שאין הרבה משחקים פה. יותר אמפר = יותר טווח ( ולא כח דחף כמו שכולם חושבים וטועים) כאשר הרוב המוחץ לא יורד מ 9 אמפר השווה בממוצע לטווח של כ 32 ק"מ +-. כל אמפר מוסיף לכם בסביבו 4 קילומטר בטווח ולא פחות מ 200 שקלים במחיר. אל תשכחו שאחרי שנה או יותר תצטרכו להחליף סוללה וקשה לי להאמין שיש מישהו שרוכב ביום 30 קילומטר או שמחכה שהסוללה תתרוקן כדי לטעון שוב.
אני באופן אישי רוכב המון, הייתי שמח לקבל סוללה זולה יותר שתספק לי אפילו 20 קילומטר ובלבד שאדע שחסכתי כסף.

אופניים חשמליות - זה לא טרנד זו אבולוציה

עם כל הכבוד לאמירה שזה טרנד, חשוב לא פחות שזהו כלי תחבורה עירוני ירוק ושקט וחסר תקדים בתחבורה בעולם.
פתאום אפשר למצוא פתרון מושלם בין רכב לאופניים - בין יתרון של עבירות ונגישות של אופניים רגילים ומתקפלים לבין פתרון של נוחיות ומהירות של רכב. אופניים חשמליות עושות פה שינוי תרבותי!

עוד מדריכים