קורקינט פעלולים - מדריך קניה

מה זה קורקינט פעלולים בכלל?

קורקינט פעלולים הוא קורקינט שתוכנן באופן מיוחד כדי לעמוד בשימוש מסיבי של פעלולי אקסטרים. עם הקורקינט הזה ניתן לעשות קפיצות, פעלולים וטריקים וכמו שאומרים "סלייד" או "גריינד ולהשתמש בו להחליק על מעקה. בדרך כלל היצרן לא יחליף את כל הקורקינטים שהפכו פגום או פגום, אבל יכסה חלקי חילוף. הקורקינטים האלה בדרך כלל לא כוללים מנגנון קיפול או שינוי גובה הכידון (כפי שניתן למצוא בדגמים מסוימים של קורקינטים חשמליים ) מכיוון שזה מחליש את השילדה של הקורקינט. הכידון עשוי יחידה אחת והוא הרבה יותר חזק. קורקינט פעלולים הוא לעתים קרובות גם כבד יותר מקורקינט מתקפל בגלל חלקים שעברו חיזוק כוח כדי לספוג מכות מפעלולים.

רוב החברות שמוכרות קורקינטים מסוג זה מציעות גם חלקי חילוף לדגמים שהם מייצרות.

קורקינטים פעלולים נוטים להיות יקר יותר מהפשוטים והמחיר שלהם בארץ נע בין 600₪ ויכול להגיע למעל ל 2000₪.

ישנם מגוון רחב של קורקינטים לפעלולים זמינים בשוק הישראלי, הנה כמה דברים חשובים שכדאי לזכור בתהליך בחירה שלכם.

כסף:

אתה לא רוצה להוציא יותר ממה שצריך, עם זאת שמדובר בפעלולים, לא כדאי לחסוך. אומנם זה לא תמיד מה שיקר יותר איכותי, אבל שמדובר בשימוש בחומרים איכותיים, הם עולים יותר.

רמת מיומנות:

כמעט כל הדגמים בסגנון חופשי מתאימים למתחילים, אבל לכל מי שמנוסה יותר בתחום, ניתן למצא גם דגמים עם שינויים קלים למתקדמים.

קיבולת משקל:

קורקינט הם לא רק לילדים יותר, כמה שמשטח הדריכה רחב יותר ככה הוא חזק יותר. רוב הדגמים יכולים לתמוך במשקלים של בין 50ק"ג - 100ק"ג.

כידון:

באופן כללי בסגנון חופשי יהיה הכידון יחידה אחת ככידון קבוע, המספק עמידות וחוזק רב יותר בעת פעלולים בסקייט פארק. חשוב לרכוש את הגובה הקבוע המתאים לרוכב. המקום האידאלי הוא קרוב לאמצע הגוף, כך שאתה לא מתכופף יותר מדי בזמן רכיבה. חשוב לשמור על הגב ישר יחסית במהלך רכיבה.

משקל קורקינט:

רוב הקורקינטים של היום עשוי מאלומיניום, מתכת קלת משקל, אידיאלי וקל לתמרון.

יכולת וגיל:

קורקינטים קיצוניים ביותר מיועדים לכל רמת יכולת ומתאימה לגילאי 7 שנים ומעלה. לעומת זאת, רק רוכבים מנוסים יכולים לבצע פעלולים בקורקינטים. חשוב לדאוג תמיד לרכב עם מיגון מתאים.

מידע בנוגע לאחריות:

בארץ האחריות היא לפי החנות שבא אתם קונים את הקורקינט. שימו לב שאתם מבררים בזמן הקניה את האחריות על המוצר. נהוג לקבל אחריות על חלקים בקורקינט אבל כמובן לא אחריות מלאה על מוצר שנמכר לביצוע פעלולים.

האם הבן / הבת שלי באמת צריכה קורקינט קיצוני?

זה תלוי, מה הם מתכננים לעשות עם זה? אם הם ילדי אקסטרים שרוצים להשתמש בו לטריקים או ב skatepark אז כמובן, למה לא?

מה הם ההבדלים בין דגמים זולים ויקרים?

דגמים יקרים יותר נוטים להיות יותר חזק. הם עשויים ממתכות חזקות יותר אשר נוטות גם להיות קלות יותר. גלגלים נוטים לאיכותיים יותר, וניתן למצוא גם קורקינטים עם מערכת בלימת זעזועים. חשוב להתאים את הקורקינט לצרכים שלכם, אם אתם עדיין לא מקצועיים תמצאו קורקינט לא זול ולא יקר להתחיל איתו.

עוד מדריכים